Cyfrowy Bloger

Wobec szalejącej inflacji etat może nie być wystarczającym źródłem dochodu. W poniższym artykule przedstawię Jak zarobić dodatkowe pieniądze w Internecie. Są to metody które osobiście przetestowałem i wiem, że przy włożonej pracy są skuteczne. Zapraszamy do lektury!

Jak zarobić dodatkowe pieniądze w Internecie

PŁATNE ANKIETY

Polecam to rozwiązanie osobom o niewielkich ilościach czasu na dodatkowy zarobek. Jeśli pracuje się sześć razy w tygodniu po dwanaście godzin, inne formy mogą być poza zasięgiem. Z kolei wypełnienie jednej ankiety to maksymalnie kwadrans niewielkiego wysiłku.

Aby zacząć zarabiać w ten sposób, należy znaleźć platformę pośredniczącą między wypełniającymi a badającymi. Dopasowują one ankiety do adekwatnych osób. W zależności od platformy, zleceniodawcy i specyfiki badania zysk z jednej ankiety może wynosić od kilku do kilkunastu złotych.

Najbardziej popularnym serwisem z którego korzystam jest oczywiście Ysense. Na temat tego serwisu napisałem osobny poradnik gdzie krok po kroku opisałem wszystkie funkcjonalności.

Przy systematycznym działaniu, możliwe jest generowanie zarobku rzędu kilkaset złotych miesięcznie.

jak zarobić dodatkowe pieniądze w Internecie - ankiety

COPYWRITING – PISANIE TEKSTÓW NA ZLECENIE

Jak zarobić dodatkowe pieniądze w Internecie za pomocą copywritingu? Jest to usługa polegająca na odpłatnym tworzeniu treści dla zleceniodawców. W jej ramach copywriterzy tworzą między innymi:

 • wpisy blogowe
 • artykuły sponsorowane
 • artykuły eksperckie
 • oferty
 • opisy kategorii
 • opisy produktów
 • maile
 • wpisy na social media
 • i wiele innych

Aby zostać copywriterem, nie potrzeba wiele. Podstawy tej sztuki można zgłębić w najwyżej kilka dni. Następnie należy poszukać klientów. Wielu copywriterów poszukuje ich na specjalnych platformach takich jak GoodContent czy Giełda Tekstów. Z kolei inni sami wysyłają swoje oferty do klientów. Copywriterzy dorabiający na pisaniu zazwyczaj rozliczają się poprzez umowę o dzieło w ramach nierejestrowanej działalności gospodarczej.

Ile można zarobić na pisaniu?

Dużo zależy od tematyki wpisów i kategorii. Za teksty zapleczowe na strony służące SEO dostaniesz mniej, natomiast za teksty specjalistyczne czy poradniki zarobek będzie zdecydowanie większy.

Przykładowe stawki za 1000 znaków

Teksty zapleczowe 5 – 15 zł
Opisy produktów kategorii dla sklepów Internetowych 5 – 30 zł
Artykuły na bloga 10 – 50 zł
Artykuły eksperckie 20 – 120 zł
Oferty sprzedażowe 100 – 1000 zł
Hasła reklamowe 200 – 4000 zł
Newslettery 100 – 250 zł

BLOGOWANIE

Ponownie wystarczy lekkie pióro i coś ciekawego do powiedzenia. Uważam, że nawet otwierając blog w jednym z popularnych kreatorów można dorobić do głównego wynagrodzenia bardzo atrakcyjne sumy.

Ten blog ma niecały rok, a zarabia na afiliacji. W tym wypadku jest to firma hostingowa którą polecam do wykorzystania podczas tworzenia swojej strony na WordPressie.

Hostinger to jedna z topowych firm na świecie oferujących hosting, domenę i szybką instalacje WordPressa. W cenie 12 zł miesięcznie dostajesz cały pakiet tych usług. Produkt jest sprawdzony i korzysta z niego miliony użytkowników na całym świecie, ja go polecam i w zamian za to otrzymuję prowizje za rejestracje.

jak zarobić dodatkowe pieniądze w Internecie - afiliacja

Afiliacja to jedna z dróg którą możesz obrać podczas monetyzacji bloga, a ciekawych rozwiązań jest jeszcze więcej.

Samo wyświetlanie reklam potrafi wygenerować dodatkowe kilkaset złotych do domowego budżetu. Ponadto bardziej popularni blogerzy zarabiają dzięki wpisom gościnnym lub artykułom sponsorowanym.

SPRZEDAŻ KURSU

To rozwiązanie rekomenduje wyłącznie specjalistom w swojej dziedzinie. Mamy do tego prosty powód. Klienci są wybredni, a wszystkie uchybienia w merytoryczności bardzo szybko wyjdą na jaw. Dlatego wierzę, że jeśli jest się nowicjuszem warto poczekać na rozwój i podszkolić się w danej dziedzinie, aby jakość twojego kursu była na jak najwyższym poziomie. Gdy spełnisz te założenia, możesz być pewien – że twój kurs zyska pochlebne opinie.

Przygotowanie produktu cyfrowego wymaga lekkiego pióra i/lub dobrej prezencji i dykcji. W zależności od preferencji kursy przybierają formę ebooków/maili lub materiałów wideo. Umiejętności edytorskie nie muszą stać na wybitnym poziomie. W zupełności wystarczy podstawowe opanowanie tej sztuki. Aby sprzedawać swoje kursy, należy także cieszyć się określoną marką osobistą. W ten sposób zyskuje się zaufanie klientów.

Jeśli nie masz rozpoznawalności marki osobistej – warto postawić na płatną reklamę na Facebooku – tak aby już na starcie można było docierać do użytkowników potencjalnie zainteresowanych produktem.

Tworząc własny produkt online warto skorzystać z gotowej platformy która posiada wszystko niezbędne do startu:

Web To Learn
Publigo
MyVod.IO

KANAŁ NA YOUTUBE

Na YouTube zarabia się zwłaszcza z reklam. Jeśli kanał ma być jedynie dodatkowym źródłem dochodu, nie uważam, by należało się nastawiać na inne źródła takie jak współpraca z topowymi firmami.

Do prowadzenia kanału potrzebny jest przede wszystkim komputer. Z jego pomocą materiały będą wgrywane na platformę i edytowane. Ponadto przyszli youtuberzy powinni zainwestować w kamery i mikrofony. Dzięki temu ich kanały będą cieszyły się uznaniem z powodu jakości technicznej.

Wymagania dotyczące zarabiania w YouTube

YouTube jest dość wybredny, jeśli chodzi o to, kogo dopuszcza do programu monetyzacji. Zanim zgłosisz się do programu zarobkowego, musisz mieć:

 • 1000 subskrybentów
 • 4000 godzin oglądania na Twoim kanale (w ciągu 12 miesięcy)
 • Gotowość do przestrzegania zasad YouTube: wytycznych dla społeczności, wytycznych dotyczących tworzenia filmów odpowiednich do wyświetlania reklam oraz warunków korzystania z usługi

Przykładowy widok panelu zarobkowego na Youtube

Jak widać na powyższym obrazku, można zarobić nawet 666$ za 190 tys wyświetleń filmów. Zarobki zależne są również od niszy w której działamy.

PROWADZENIE PROFILI FIRM W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Social Media Marketing to prężnie rozwijająca się gałąź promocji. Prawie każdy odbiorca używa social mediów. Firmy są tego świadome. Marketing w mediach społecznościowych nie kończy się na opłacaniu reklam. Prowadzenie profili uwzględnia także prowadzenie profilu, tak by angażować odbiorców i przekształcać ich w aktywną społeczność.

Prowadzenie profili wymaga zdolności w zakresie copywritingu, strategii marketingowej oraz grafiki. Jest to bardzo atrakcyjna nisza dla dorabiających osób. Freelancer jest dla wielu przedsiębiorstw znacznie bardziej opłacalny, niż agencja reklamowa.

Swoje działania promocyjne najlepiej rozpocząć od stworzenia swoich profili w mediach społecznościowych. Jeśli ktoś zyska popularność dla samego siebie, będzie także wartościowym klientem dla biznesu.

Zleceń warto szukać na następujących portalach

UPWORK – ZAGRANICZNY SERWIS DLA FREELANCERÓW
USEME – POLSKI SERWIS DLA FREELANCERÓW
OLX – PORTAL OGŁOSZENIOWY
GRUPY NA FACEBOOKU

DROPSHIPPING

Dropshipping jest formą prowadzenia sklepu internetowego. Jednak rekomenduję ją osobom dorabiającym nawet do skromnej pensji. Bowiem właściciele sklepów w tym modelu nie są właścicielami tego, co sprzedają. Ich rola polega na gromadzeniu zamówień i przekazywaniu im właścicielom towaru, którzy następnie zajmą się wysyłką.

Dzięki trafieniu w odpowiednią niszę rynkową można zarobić istotne kwoty. Działalność dropshippingową rozpoczyna się od otworzenia sklepu. Dzięki dostępnym w sieci narzędziom proces ten zajmuje do kilku godzin. Dodatkowo niewymagana jest żadna wiedza z zakresu informatyki. Bo większość oprogramowania posiada wszystkie niezbędne elementy, które pozwolą szybko wystartować.

Oprogramowania dzięki którym szybko wystartujuesz:

 • Baselinker
 • RedCart
 • Shoper
 • Droplo

Warto poszukać dostawcy na własną rękę ponieważ produkty będą bardziej unikatowe. Nie będziesz musiał konkurować z wieloma firmami posiadającymi ten sam asortyment.

AFILIACJA

Jest to usługa, w ramach której zleceniobiorca wykonuje część działań marketingowych swojego zleceniodawcy. Promuje on jego usługi i produkty, a w zamian otrzymuje prowizję od sprzedaży. Marketingiem afiliacyjnym mogą zająć się osoby o dużych kręgach znajomych lub też posiadające duże grono odbiorców dzięki działaniu w Internecie.

PODSUMOWANIE

Powyżej przedstawiłem Wam 8 najlepszych sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy online. Mam szczerą nadzieję, że wybierzecie co najmniej jeden z nich i rozpoczniecie swoją podróż w świecie samodzielnego zarobku. Na koniec pozostaje mi życzyć Wam odwagi i samych biznesowych sukcesów.

Ps. Dajcie znać który sposób najbardziej przypadł Wam do gustu 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *