Cyfrowy Bloger

Szukasz pomysłu jak zarabiać na stronie Internetowej? Blogowanie staje się coraz bardziej popularne i nie jest już tylko hobby, ale często pomysłem na biznes i zawodem który można wykonywać. Dobra strona internetowa jest jak nieruchomość na wynajem, która generuje Ci dodatkowy przychód miesięczny. Różnica jest jednak taka, że w przeciwieństwie do nieruchomości – w biznes internetowy inwestujesz głównie swój czas a nie środki, a to cenne aktywo posiada każdy z nas. Jeśli dysponujesz wolnym czasem który chcesz zainwestować w rozwój działalności internetowej – ten wpis będzie dla Ciebie.

Pomysły które tutaj przedstawię, obejmują strategie zarówno łatwe do wdrożenia, jak i te które wymagają dużej ilości ciągłej pracy. Pewne jest to, że w rozwój biznesu internetowego trzeba poświęcić sporo swojego wolnego czasu, aby wypracować sobie dodatkowy dochód. Czy warto inwestować w to swój czas? jasne, że tak. Rozwinięta strona internetowa potrafi wygenerować od kilku do kilkunastu tysięcy przychodu miesięcznie.

Afiliacja

Marketing afiliacyjny to oczywiście jedna z najbardziej popularnych metod zarabiania na stronie internetowej. Polega na promowaniu produktu lub usługi i otrzymaniu prowizji za polecenie/pośrednictwo w sprzedaży. Sam korzystam z afiliacji na swoim blogu i takie linki znajdziesz też w tym artykule.

W sieci promować można praktycznie wszystko, produkt który chcesz polecać może być przedmiotem który się podoba lub był testowany i można go polecić swoim czytelnikom lub subskrybentom.

Z afiliacją mamy do czynienia wszędzie, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Portal wakacje.pl jest jednym z największych serwisów turystycznych w Polsce, a zarabiają na pośrednictwie w sprzedaży wakacji. Rankomat.pl – to porównywarka ubezpieczeń, porównująca oferty setek firm i kiedy użytkownik za pośrednictwem ich witryny dokona zakupu – to firma otrzymuje częściowy podział zysków z takiej umowy.

Działając w marketingu afiliacyjnym, najczęściej masz możliwość wyboru banerów i materiałów promocyjnych, wygenerujesz też specjalny link śledzący, dzięki któremu partner będzie wiedział, że zakup pochodzi z twojego polecenia.

Jakiego typu stronę afiliacyjną warto stworzyć?

 • Porównywarki produktów bankowych
 • platformy e-commerce
 • recenzje produktów z każdej kategorii
 • usługi i programy internetowe
 • wycieczki i wakacje
 • giełdy i zakłady
 • Suplementy/zdrowe odżywianie

Aby wyszukać poszczególne programy partnerskie, wpisz w wyszukiwarkę interesującą cię frazę + “program partnerski” i pojawi Ci się szereg możliwości z których możesz skorzystać. W zależności od branży w której się działa, można zarobić od kilku do kilkunastu procent za polecenie.

Przedstawię też przykład strony afiliacyjnej, która zarabia miliony na rynku amerykańskim. Nerdwallet.com to prawdziwy gigant medialny, zajmujący się tematem finansów osobistych. Szacuje się, że ich przychody wynoszą ponad 370 milionów USD rocznie. (źródło) Tak właśnie może wyglądać idealna strona afiliacyjna – warto się zainspirować.

Jak zarabiać na stronie internetowej - afiliacja

Google AdSense i PPC

Google Adsense to sieć reklamowa, która wyświetla twoim odbiorcom reklamy w postaci banerów/video. Treści są dopasowane do zainteresowań użytkownika, które Google łapie po ciasteczkach oraz do tematyki witryny. Jeśli przykładowo, twoja witryna dotyczy podróży – Google będzie wyświetlać reklamy biur podróży i tym podobnych.

Platforma AdSense dzieli się swoim wynagrodzeniem z tytułu emitowanych przez wydawców reklam. Proporcja wynosi 68% zarobku dla wydawcy a 32% trafia do Google.

To ile dostaniesz za każde kliknięcie jest zależne od niszy w której operuje twoja strona internetowa. Są kliknięcia za które można zgarnąć kilka groszy, a są i takie które dadzą kilka zł zarobku.

Najbardziej dochodowe nisze pod AdSense:

Najbardziej dochodowe niszeCOST PER CLICK (CPC) rynek USA
Produkty bankowe16$
Ubezpieczenia12$
Marketing6.30$
Prawo i księgowość6.10$
Usługi internetowe i telekomunikacyjne4.96$
Edukacja online4.50$
Motoryzacja2.80$
źródło ahrefs, semrush
Jak zarabiać na stronie internetowej - Panel zarobkowy Google Adsense

Udostępnianie przestrzeni reklamowej

Zarabianie na AdSense to tylko jeden z możliwych sposobów udostępniania swojej przestrzeni reklamowej. Nie trzeba ograniczać się do jednej sieci, tylko samemu wyznaczyć zasady takiej współpracy. Ten sposób polega na sprzedaży własnej przestrzeni na stronie bezpośrednio firmom, które chcą sponsorować i pokazać swoją markę na różnych blogach.

Zarabia się tutaj w zależności od liczby odwiedzających witrynę i stawki określa się na podstawie CPM – cost per mile czyli koszt za 1000 wyświetleń. Jeżeli dogadasz się z reklamodawcą na stawkę 12 zł za 1000 wyświetleń to przy 100 000 wizyt miesięcznie, cena reklamy powinna wynieść 1200 zł.

Banery można umieszczać na stronie głównej lub w poszczególnych artykułach. Tutaj jesteś niezależny i sam określasz gdzie co i w jakim formacie się wyświetla.

Jak zarabiać na stronie internetowej za pomocą sprzedaży produktów cyfrowych?

W przypadku produktów cyfrowych, masz możliwość zarobienia sporej ilości gotówki, gdyż nie ma pośrednika po drodze, który zgarnie dla siebie część zysków. Tutaj jednak trzeba zaplanować strategie publikacji takiego produktu i zastanowić się nad marketingiem. Własnego E-booka najlepiej sprzedawać, kiedy masz już odpowiednie grono czytelników, którzy są aktywni na twoim blogu i otwierają twój mailing z ciekawymi treściami.

Ile można zarobić na stronie internetowej produkując E-booka?

Jest wiele czynników, które determinują kwotę jaką uda Ci się zarobić – jest to liczba odwiedzających użytkowników, ilość sesji, wielkość grupy mailingowej, cena i atrakcyjność twojej oferty. Jeśli twój współczynnik konwersji, wyniesie 3% a produkt będzie kosztował przykładowo 69 zł – to przy 1000 kliknięciach w twoją ofertę – twój przychód z tytułu sprzedaży, może wynieść 2070 zł.
W tym artykule szerzej opisałem strategię zarabiania na produktach cyfrowych.

Lista mailingowa

Lista mailingowa pomoże Ci zwiększyć twoje zarobki ze strony internetowej. Celem jej tworzenia jest przełożenie jak największej liczby użytkowników odwiedzających witrynę, na lojalnych i aktywnych czytelników, którzy będą chcieli być na bieżąco z twoimi najnowszymi treściami.

Jest to raczej strategia długoterminowa, bo zanim wypracujesz dużą listę mailingową – musisz najpierw włożyć dużo pracy w rozwój strony internetowej. Mimo to, jest to jedna z lepszych strategii bo dostęp do takiej listy masz zawsze i w każdym momencie możesz przekazywać użytkownikom wartościowe treści. Dzięki liście nawiązujesz też relacje – które w przyszłości przekładają się na możliwości sprzedażowe.

Narzędzie do obsługi marketingowej twojej listy to np. freshmail – jest to intuicyjna platforma w której stworzysz skuteczny mailing.

Darowizny

Coraz więcej internetowych twórców prosi swoich czytelników o wsparcie. Są obserwatorzy, którzy mogą docenić twoją pracę, treści które udostępniasz i wkład w rozwój strony. Przekazanie małej jednorazowej lub cyklicznej darowizny, może pomóc Ci w pokryciu kosztów utrzymania strony lub pomoże Ci się rozwijać. Jeśli ludziom podoba się to co masz do powiedzenia, to chętnie będą Cię wspierać.

Mając konto na PayPal masz możliwość ustawienia przycisku z darowizną na twojej stronie. Dzięki temu zdecydowanie uprościsz proces dokonania darowizny. Instrukcje znajdziesz tutaj

Sklep Internetowy w dropshippingu

Monetyzacja jakiej możesz dokonać na stronie internetowej, nie musi się tylko opierać tylko na treściach. Sklep internetowy w dropshippingu to wciąż dobra metoda zarabiania w sieci. Generując przychód w tym modelu nie musisz przejmować się takimi aspektami jak magazynowanie produktów, pakowanie czy wysyłka. Zadania na których musisz się skupić to przede wszystkim:

 • Stworzenie sklepu internetowego – zakup domeny/hostingu
 • Znalezienie odpowiednich dostawców, których ofertę wdrożysz w swoim sklepie.
 • Marketing – SEO, płatne reklamy PPC w Google i na Facebooku/Instagramie
 • Dobra obsługa klienta

Model zarabiania na dropshippingu

Podsumowanie

To były najlepsze w mojej opinii metody zarabiania na stronie Internetowej. To co jest zdecydowaną zaletą tego rodzaju działalności, jest fakt – że w każdym z tych sposobów, nie musisz inwestować dużej ilości środków pieniężnych. Internet cały czas daje duże możliwości zarówno dodatkowego generowania zarobku jak i pełnoetatowej pracy. To jak z tego korzystasz zależy od Ciebie, mam nadzieję że któryś z omawianych sposobów przypadł Ci do gustu i artykuł przyczyni się do podjęcia decyzji.

Pierwszy krok jaki musisz wykonać to zakup domeny i hostingu, później określ nisze i sposób zarabiania. Następnie inwestuj swój czas i działaj – powodzenia 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *