Cyfrowy Bloger

ChatGPT to model językowy projektowany do prowadzenia rozmów w sposób konwersacyjny. Ten chat oparty na sztucznej inteligencji podbija sieć i jest ostatnio tematem numer jeden w Internetach. Jak zarabiać na Chat GPT jest zazwyczaj pierwszym pytaniem, jakie nasuwa się użytkownikom. W tym artykule dam kilka pomysłów które mogą Ci pomóc wystartować z biznesem opartym na tym narzędziu.

ChatGPT co to jest? wprowadzenie do narzędzia

ChatGPT to komputerowy program, który został zaprojektowany, aby rozmawiać z ludźmi w sposób podobny do naszego naturalnego języka. Może odpowiadać na pytania, tworzyć teksty i prowadzić konwersacje. ChatGPT jest oparty na sztucznej inteligencji i uczy się od dużych ilości danych, aby móc lepiej rozumieć i odpowiadać na pytania.

ChatGPT Polska – jak popularne jest to narzędzie w naszym kraju?

Można zauważyć, że obecnie mamy do czynienia z wielkim “BOOM” dotyczącym tego narzędzia. Zainteresowanie jest ogromne, ponieważ ChatGPT daje ogrom możliwości, przede wszystkim pod kątem optymalizacji różnych procesów – potrafi przyśpieszyć pracę i pomaga w biznesie.

Jak zarabiać na ChatGPT – najlepsze pomysły

No ale właśnie, jak skorzystać z tego trendu i wskoczyć do pędzącego pociągu? poniżej przygotowałem obszerną listę pomysłów na biznes, jaką możecie wykorzystać dzięki sztucznej inteligencji.

No ale właśnie, jak skorzystać z tego trendu i wskoczyć do pędzącego pociągu? poniżej przygotowałem obszerną listę pomysłów na biznes, jaką możecie wykorzystać dzięki sztucznej inteligencji.

Oprogramowanie Saas


jak zarobić na chat gpt - saas
źródło: midjourney

Saas to oprogramowanie wykorzystywane jako usługa, w którym dostawca udostępnia swoje aplikacje przez Internet, a klienci korzystają z nich na abonamentowym modelu płatności. Klienci nie muszą instalować ani zarządzać oprogramowaniem na swoich komputerach, ponieważ jest ono hostowane i zarządzane przez dostawcę

W oparciu o sztuczną inteligencje – możesz stworzyć proste narzędzie do liczenia słów. Chat GPT wygeneruje Ci kod – następnie korzystając z programu takiego jak Visual Studio Code aby stworzyć niezbędne pliki css i java script. Łączysz to wszystko w całość i masz proste narzędzie, które należy teraz ubrać w przyjazny dla użytkownika interfejs.

Pomysły na biznes z wykorzystaniem ChatGPT są następujące:

1/ Oprogramowanie do sprawdzania i poprawiania gramatyki dla copywriterów
2/ Narzędzie analizujące strony internetowe pod kątem user experience. Chat GPT wskaże co poprawić, aby zoptymalizować stronę.
3/ Plannery treningów dla osób zainteresowanych fitnessem
4/ Kalendarz online i system rezerwacji spotkań dla firm i handlowców
5/ Oprogramowanie pomagające planować budżet i zarządzać finansami osobistymi
6/ Oprogramowanie lub aplikacja do nauki języków obcych

Agencja Social Media


jak zarobić na chat gpt - agencja social media
zrodlo: midjourney

Firmy i organizacje coraz bardziej dostrzegają korzyści z obecności w social media i potrzebują specjalistycznej pomocy w tej dziedzinie. Agencja SMMA może im pomóc w tworzeniu i wdrażaniu strategii marketingowych, budowaniu społeczności i angażowaniu publiczności, a także w mierzeniu i analizie wyników.

ChatGPT może pomóc Ci w tych działaniach, pomagając w opracowaniu strategii dotyczącej treści i pisaniu angażujących postów i podpisów w mediach społecznościowych. Należy jednak pamiętać, że zarządzanie mediami społecznościowymi jest zadaniem wielopłaszczyznowym i obejmuje inne aspekty, takie jak wybieranie i edytowanie zdjęć, odpowiadanie na komentarze i monitorowanie trendów, co wymaga indywidualnego spojrzenia. Narzędzie z pewnością pomoże w działaniach i optymalizacji niektórych procesów.

Agencja mediów społecznościowych może być oparta na kilku różnych gałęziach a CHAT GPT pomoże Ci w następujących działaniach.

1/ Influencer Marketing – jako agencja łączysz firmy z Influencerami w celu promowania różnych produktów i usług
2/ Growth Agency – w tym rodzaju działalności odpowiadasz za mierzalny wzrost marki – np. pod kątem zaangażowania czy liczby obserwatorów wokół danej marki
3/ Content marketing agency – agencja odpowiadająca za dostarczanie treści pod newsletter lub bloga
4/ Media PR Agency – agencja która pomaga firmom zarządzać ich reputacjom w mediach społecznościowych
5/ E-commerce Agency – agencja pozwalająca zwiększać i skalować sprzedaż w sklepach internetowych.
6/ Social media video agency – agencja zajmująca się tworzeniem treści pod filmy, takie jak relacje, tik toki czy reelsy

COPYWRITING


jak zarobić na chat gpt - copywriting
źródło: midjourney

Usługi dostarczania treści cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ firmy i osoby prywatne potrzebują wysokiej jakości treści do swoich stron internetowych, mediów społecznościowych, materiałów marketingowych i nie tylko. Jednak rynek jest również bardzo konkurencyjny, ponieważ wiele osób może oferować podobne usługi.

Używanie ChatGPT do tworzenia unikalnych i atrakcyjnych treści może dać ci przewagę nad innymi copywriterami. Jednak nie generuj tekstów w AI i nie wysyłaj ich do klienta – ważne jest, aby później je modyfikować, dodawać frazy kluczowe pod SEO i nadawać im unikalność poprzez dostosowywanie do zapotrzebowania klienta.

Zdolność AI do zrozumienia kontekstu i intencji może pomóc w dostosowaniu pisania do określonych odbiorców i nisz. Chat GPT pomoże też w tworzeniu doskonałych planów i spisów treści.

W poniższej liście przedstawiam pomysły jak zarobić na chat gpt jako copywriter

1/ Dostarczanie treści dla małych firm – pod bloga, strony zapleczowe i katalogi
2/ Opisy produktów dla e-commerce
3/ Przekazy reklamowe do stron internetowych dla nowych firm
4/ Korekta i redagowanie treści
5/ Tłumaczenia
6/ Optymalizacja treści pod kątem SEO
7/ Kreowanie media planów, estymacji i strategii dla firm

Jeżeli zastanawiasz się gdzie rozpocząć taki biznes w sieci i gdzie szukać zleceń – to napisałem osobny artykuł na temat korzystania z Upwork w Polsce. Zachęcam Cię do lektury bo to jeden z największych serwisów na którym możesz pozyskać swoich pierwszych klientów.

BLOG


przykład bloga kulinarnego, źródło: midjourney

Prowadzenie własnego bloga to bardzo dobry i dochodowy pomysł na biznes. Chat GPT może pomóc Ci w optymalizacji SEO, w wyborze słów kluczowych oraz w pisaniu i redagowaniu treści na bloga.

Jeśli więc myślałeś nad własną stroną tego typu, ale obawiałeś się o to czy posiadasz lekkie pióro, tak teraz sztuczna inteligencja pomoże Ci wybraniu tematów i w pisaniu treści.

Twoją rolą będzie sprowadzanie ruchu i monetyzacji, tak aby twoje treści miały widownie którą możesz spieniężyć

Wezmy na tapetę bloga kulinarnego (swoją drogą, napisałem osobny tekst na temat tego jak założyć i zarabiać na blogu kulinarnym – bardzo wartościowa lektura)

Sprawdźmy jak poradzi sobie ChatGPT z przykładowymi pomysłami na 10 artykułów na bloga w tej tematyce:

Jak widać, dostałem 10 różnych tematów na artykuły. Co więcej, rozjaśniło mi to również jakie nisze można obrać. Mogą być to zarówno przepisy jak i recenzje książek kucharskich. Opcji na prowadzenie bloga kulinarnego jest bardzo dużo, a z tym narzędziem jest to zdecydowanie łatwiejsze.

Strategie zarabiania i pomysły na monetyzacje bloga znajdziesz w moim artykule na temat (strategii 5000 PLN miesięcznie)

Natomiast każdego bloga powinieneś zacząć od domeny i dobrego hostingu. Jest to bardzo ważne bo szybka strona ma większe szansę na wyższe pozycję w wyszukiwarce.

ZACZNIJ OD HOSTINGU!

Hostinger to topowa na świecie firma oferująca hosting najwyższej jakości + domenę gratis w pakiecie premium.

SKLEP INTERNETOWY (PRINT ON DEMAND)

Druk na zamówienie

Sklep internetowy który wykorzystuje proces druku na zamówienie to rodzaj platformy, w której produkty są drukowane i wysyłane do klienta dopiero po złożeniu zamówienia. Oznacza to, że produkty nie są wcześniej produkowane i magazynowane, co zmniejsza ryzyko związane z nadmiarem towaru i pozwala na uniknięcie kosztów magazynowania.

Przykładami produktów, które można sprzedawać w sklepie print on demand, są koszulki, torby, kubki, plakaty, itp. Producenci tych produktów korzystają z drukarek cyfrowych lub sitodruków, aby wydrukować projekty złożone przez klienta. Klient może zaprojektować własne wzory lub wybrać z gotowych projektów dostępnych w sklepie.

zrodlo: cupsell

Rodzaj takiego sklepu założysz np. na cupsell – mają platformę dzięki której zaczniesz sprzedawać swoje produkty bardzo szybko.

Możesz ewentualnie skorzystać z własnego sklepu + dogadać się z lokalnymi drukarniami.

Projektując wzory możesz zaczerpnąć inspiracji lub wygenerować grafiki dzięki sztucznej inteligencji. Narzędzie takie jak Midjourney pozwala na kreowanie pięknych grafik w oparciu o AI.

Możesz stworzyć markę w oparciu o dany wzór i zarabiać na tym dobre pieniądze.

OPTYMALIZACJA KANAŁÓW NA YOUTUBE


YouTube to potężna platforma mediów społecznościowych, która pozwala twórcom udostępniać swoje treści odbiorcom na całym świecie. Twórcy tacy jak Sonny V Two od lat publikują filmy na platformie, gromadząc dużą liczbę filmów i uzyskując dużą liczbę wyświetleń na dzień.

Skutecznym sposobem na zwiększenie liczby wyświetleń starszych treści jest testowanie miniatur i tytułów filmów w katalogu. Oznacza to eksperymentowanie z różnymi wersjami miniatury i tytułu, aby zobaczyć, która z nich działa najlepiej. Mr. Beast, znany YouTuber, często omawia tę strategię, a nawet sam z niej korzysta.

Podział testów pozwala twórcom optymalizować swoje filmy pod kątem maksymalnego zaangażowania i może prowadzić do znacznego wzrostu liczby wyświetleń. Na przykład, gdyby zwiększyć liczbę wyświetleń filmów z milionowymi wyświetleniami, do już kilka procent wzrostu oznacza znaczny wzrosty przychodów z tytułu reklam.

ChatGPT może pomóc w tym procesie, tworząc miniatury dla twoich klientów oraz przeprowadzając testy dużo szybciej niż miałbyś to robić ręcznie. Może to zaoszczędzić twórcom dużo czasu i wysiłku oraz pomóc im szybko zidentyfikować, które miniatury i tytuły są najskuteczniejsze.

Dodatkowo model może analizować dane i dostarczać sugestie, jak ulepszyć filmy. Ogólnie rzecz biorąc, testy to dobra i ceniona strategia zwiększania liczby wyświetleń starszych treści, a ChatGPT może pomóc w tym procesie, aby jak najlepiej wykorzystać poszczególny film.

Lista pomysłów na biznes z użyciem CHATGPT na Youtube:

1/ Testowanie i optymalizacja tytułów i miniatur w celu zwiększenia liczby wyświetleń
2/ Analityka filmów i wskazywanie trendów
3/ Narzędzie zaprogramowane które w automatyczny sposób robi testy miniatur
4/ Pomoc firmom w promocji – opracowywanie strategii
5/ Świadczenie usług doradztwa marketingowego w zakresie Youtube
6/ Oferta edytowania i ulepszania filmów
7/ Projektowanie miniatur video, aby zwiększyć współczynniki klikalności.
8/ Kurs online dotyczący optymalizacji video w Youtube

Podsumowanie


ChatGpt to tak naprawdę początek – lista biznesów które tu przedstawiłem jest tylko zalążkiem tego w jaki sposób można to wykorzystać. Śmiem twierdzić, że pojawi się teraz duża liczba firm i startupów – która będzie oparta na sztucznej inteligencji. Mam nadzieję, że ten wpis otworzył ci nieco oczy i zainspirował do jakiegoś pomysłu. Życzę sukcesów w działaniach! Daj znać w komentarzu czy masz zamiar założyć biznes w oparciu o AI.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *