Cyfrowy Bloger

jak zarabiać 4000 zł miesięcznie w Internecie

4000 złotych netto to bardzo atrakcyjna kwota – a w szczególności jeśli jest naszym dodatkowym zarobkiem. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób można zarobić taką kwotę w sieci i czy w ogóle jest to realne. Uważam, że takie sumy są w zasięgu. Trzeba jednak posiadać wiedzę i inicjatywę w podjęciu działania. Bo to działanie doprowadzi nas do tego celu. W poniższym artykule przedstawię jak zarabiać 4000 zł miesięcznie w Internecie. Zapraszam do lektury!ZARABIANIE NA BLOGU

ZAŁÓŻ BLOGA KTÓRY ZARABIA

Ten sposób rekomenduje zwłaszcza osobom, które posiadają ciekawe i najlepiej niszowe hobby. Konkurencja jest duża, zatem z unikalnym contentem łatwiej będzie się wybić. Można także oferować swoim odbiorcom innowacyjne perspektywy w popularnych tematach. Jednak w jaki sposób hobbystyczne prowadzenie bloga miałoby przynosić wysokie zyski?

Pierwszą opcją zarobku z blogowania są sponsorzy. Można poprzez platformy takie jak Patronite gromadzić darowizny od osób, którym zależy na rozwoju ich ulubionej strony. Ponadto najpopularniejsi blogerzy mogą nawiązywać współpracę z różnymi markami i publikować wpisy promujące ich usługi czy produkty.

Co więcej, na większości blogów można wyświetlać reklamy Google. Samo ich wyświetlenie przez czytelnika przyniesie zyski. Oprócz tego po osiągnięciu prawdziwej renomy można za opłatą publikować wpisy gościnne u innych autorów.

To tylko część sposobów monetyzacji bloga. Do tego dochodzi afiliacja czy sprzedaż własnych produktów jak np. ebook.

Jedną z metod monetyzacji tego właśnie bloga jest afiliacja:

Jak tylko zacząłem pozyskiwać użytkowników, którzy są chętnie czytać moje wpisy – podpiąłem linki afiliacyjne do ofert które sprawdziłem i które polecam. Jak widać – opłaca się to robić.

jak zarobić 4000 zł miesięcznie w Internecie - zarobki z afiliacji

Jeśli Ty chcesz założyć bloga – możesz to zrobić na Hostingerze – jedna z topowych firm hostingowych na świecie, pozwalająca zainstalować WordPressa w ciągu kilku minut. Skorzystaj ze zniżki dla czytelników bloga:


WIRTUALNY ASYSTENT

BĄDZ OSOBĄ OD ZADAŃ SPECJALNYCH 🙂

Usługami takich osób będą zainteresowani zwłaszcza tak zwani solopreneurs. Są to osoby działające na rynku w pojedynkę. Działalność związana z rozwijaniem jednoosobowego biznesu pochłania im ogromne ilości czasu. Dodatkowe obowiązki, takie jak prowadzenie dokumentacji czy umawianie spotkań niepotrzebnie odciągają ich od sedna sprawy. Co za tym idzie, wynajmując wirtualnego asystenta uwalniają czas.

Ten model polecam zwłaszcza osobom o nienagannej organizacji. Dużym atutem będzie doświadczenie w pracy w biurze. Obowiązki wirtualnego asystenta będą różnić się w zależności od klienta. Jeden może wymagać jedynie zarządzania dokumentami czy mailami. Z kolei u innych zakres obowiązków może obejmować także prowadzenie mediów społecznościowych, analizę rynku pod kątem ryzyka czy trendów. Oczywiście im więcej zadań, tym lepsze zarobki.

Do poszukiwania zleceń można skorzystać z platformy UPWORK – jeśli angielski nie jest problemem, znajdziesz tam tysiące ogłoszeń dla wirtualnych asystentów.

Tutaj szerzej opisałem platformę UPWORK – warto przeczytać.

SPRZEDAŻ W DROPSHIPPINGU

MODEL OPARTY NA SPRZEDAŻY PRODUKTÓW KTÓRYCH FIZYCZNIE NIE POSIADAMY

Do tego sposobu zarabiania należy założyć sklep internetowy. W tym miejscu pragnę uspokoić wszystkich przerażonych. Zadanie to można przeprowadzić z pomocą dostępnych w Internecie kreatorów.

Przykładowe:

W dropshippingu rola sklepu internetowego jest drastycznie ograniczona. Polega ona na gromadzeniu zamówień przekazywanych dostawcy będącemu podmiotem trzecim. Polecam taki sposób zwłaszcza osobom o mniejszym budżecie. Założenie sklepu to koszt niewielki. Z kolei zyski z przekazywanych zamówień mogą osiągać zadowalające kwoty.

Ponadto atutem tego modelu biznesowego jest niemal natychmiastowe przystąpienie do działania. Już w parę godzin sklep może być w pełni funkcjonalny. Dodatkowo nie trzeba posiadać jakiejkolwiek wiedzy z zakresu e-commerce.

MARKETING AFILIACYJNY

POLECANIE PRODUKTÓW/USŁUG W ZAMIAN ZA PROWIZJE

Jest to model, w którym firma dokonuje outsourcingu części swoich działań marketingowych. Blogerzy lub inni twórcy polecają jej produkty czy usługi, a w zamian otrzymują atrakcyjny udział w zysku. Rekomenduje to rozwiązanie zwłaszcza w połączeniu z blogowaniem.

Wyżej pokazałem screen jak ten blog zarabia na afiliacji

Mając stałą bazę odbiorców łatwo jest dotrzeć do nich z reklamą. Ponadto jesteśmy zdania, że marketingiem afiliacyjnym mogą zajmować się osoby popularne w social mediach.

Jak zarabiać 4000 zł miesięcznie w Internecie - cyfrowybloger
źródło: Webepartners

WŁASNY KURS/EBOOK

PRODUKT CYFROWY KTÓRY MOŻESZ SPRZEDAWAĆ W SIECI

Ten sposób zarabiania w Internecie rekomenduję osobom, które są ekspertami w swojej dziedzinie. Nie możemy także pominąć znaczenia marki osobistej. To ona skłoni klienta do zaufania danemu specjaliście i kupna jego wiedzy.

Jeśli nie masz marki osobistej – warto skorzystać z płatnych reklam w obrębie Facebooka czy Google. Nie musisz wówczas poświęcać czasu na długofalowe budowanie marki – płatna reklama skieruje ruchu na twoją witrynę z ofertą.

Istotnym atutem sprzedaży takich produktów jest jednorazowość ich przygotowania. Po ich sporządzeniu wystarczy udostępnić je na rynku. Jeśli będą popularne, będą przynosić zyski nawet lata po przygotowaniu. Jedynym wysiłkiem włożonym w ten model biznesowy może być jedynie utrzymywanie popularności. Ponadto przygotowanie kursu czy ebooka wymaga bardzo podstawowych zdolności edytorskich.

JAK ZARABIAĆ 4000 zł w INTERNECIE NA KURSACH?

Prosta kalkulacja
-> KURS/EBOOK (CENA 69 ZŁ)
-> TRANSAKCJI DZIENNIE (2)
-> PRZYCHÓD MIESIĘCZNY (4140 ZŁ)

EBOOKA możesz przygotować w formie prezentacji lub pdfa. Najważniejsza jest wiedza jaką chcesz przekazać. Jeśli masz wiedzę, ale problem z przelaniem jej na papier – warto skorzystać z usług korekty tekstu. Są fachowcy którzy poprawią twój tekst i pomogą Ci go przygotować do finalnej publikacji. Znajdziesz ich na Upwork lub Useme

COPYWRITER

JAK ZARABIAĆ 4000 ZŁ W INTERNECIE JAKO KREATOR TREŚCI?

Prawie każda firma stosuje treści sprzedażowe. Nie ma znaczenia, czy jest to tekst, grafika czy wideo. Outsourcing przygotowania takich przekazów jest bardziej opłacalny, niż wynajęcie specjalistycznej agencji reklamowej lub marketingowej.

Działanie na tym polu warto rozpocząć od ukończenia kursów uczących tworzenia. Co, nawiasem mówiąc, stanowi dowód opłacalności sprzedaży kursów i ebooków. Następnie wystarczy ustalić stawkę, zbudować portfolio i bazę klientów.

W Polsce jest ponad 50 tysięcy sklepów internetowych – jeśli znajdziesz do współpracy 8 sklepów które zapłacą Ci 500 zł miesięcznie za tworzenie treści – będziesz miał 4000 zł przychodu z tego tytułu.

PODSUMOWANIE


Mam nadzieję, że wpis wyjaśnił specyfikę zarabiania bez wychodzenia z domu. Wierzę, że każdy z moich Czytelników jest w stanie znaleźć tutaj swój sposób, który pomoże w generowaniu dodatkowego zarobku w Internecie. Po lekturze propozycji pozostaje jedynie wybranie ulubionego sposobu i przejście do działania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *