Cyfrowy Bloger

W poniższym artykule odpowiem na pytanie które zadaje wielu nowych w temacie użytkowników, czyli gdzie kupić kryptowaluty i które giełdy są odpowiednie do pierwszego zakupu. Będzie to poradnik dla początkujących, w którym pokaże najbardziej popularne platformy w Polsce. Wybierając serwis na którym dokonasz swoich pierwszych zakupów, trzeba zwrócić uwagę na obsługiwane waluty, opcje wpłat/wypłat, bezpieczeństwo i wysokość opłat prowizyjnych. Te czynniki wezmę pod uwagę w tym wpisie. Zapraszam do lektury

Wybór giełdy

Kryptowalut nie można jeszcze kupić za pośrednictwem banku, chociaż wydaje się, że jest to tylko kwestią czasu. Na chwile obecną trzeba skorzystać z platformy do handlu, aby wymienić złotówki lub dolara na bitcoina i inne waluty cyfrowe. Trzeba pamiętać, że giełdy są tylko i wyłącznie miejscem zakupu lub wypłat, natomiast docelowo kryptowaluty powinny być trzymane na prywatnym portfelu – tak aby twoje trzymane środki były w pełni zabezpieczone.

Wybierając platformę na której zakupisz kryptowaluty, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

Bezpieczeństwo

Inwestycje w waluty cyfrowe nie są wspierane przez instytucję centralną. Jeśli Twoje konto zostanie naruszone lub platforma, na której przechowujesz swoje monety, zostanie zhakowana (co zdarzało się to już wcześniej w historii) możesz być narażony na ryzyko utraty swoich pozycji.

Jeśli planujesz trzymać swoje krypto na swoim koncie na giełdzie (czego nie polecam), upewnij się, że wybrałeś giełdę, która używa trybu offline i ma silne zabezpieczenia przed kradzieżą. Niektóre giełdy mają również niezależne polisy ubezpieczeniowe, które pomagają chronić inwestorów przed potencjalną kradzieżą.

Ważna jest też kwestia zabezpieczenia konta, podstawą jest możliwość rozbudowanej weryfikacji. Służą temu narzędzia takie jak Google authenticator, dzięki któremu logujemy się za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Opłaty

Prowizje transakcyjne na giełdach mogą się znacznie różnić od siebie – są oparte na zmienności cen a w większości przypadków opłaty są naliczane za każdą transakcje.

Niektóre giełdy pobierają opłaty w oparciu o spread lub marżę ponad cenę rynkową. Inni ustalają opłaty na podstawie stawki ryczałtowej lub procentu całkowitego zakupu, które mogą się różnić w zależności od Twojej lokalizacji, metody płatności i innych czynników.

Upewnij się, że wiesz jak wygląda opłata na giełdzie – zazwyczaj wszystkie te informacje możesz znaleźć w zakładce z informacjami. Cała struktura opłat i prowizji powinna być Ci jasna przed dokonaniem transakcji, tak abyś nie musiał wydać więcej niż planowałeś.

Dostępność innych kryptowalut

Nie wszystkie platformy posiadają w swojej ofercie każdą dostępną kryptowalutę na rynku

Najpopularniejsze krypto takie jak Bitcoin i Ethereum, są dostępne na większości giełd kryptowalut, podczas gdy bardziej niszowe monety mogą być dostępne tylko na niektórych platformach. Na giełdzie powinna być duża płynność i szeroka oferta dostępnych walut, nie będziesz miał wówczas problemów ze zrealizowaniem transakcji kupna/sprzedaży.

Gdzie kupić kryptowaluty – najpopularniejsze giełdy w Polsce

Binance – czyli największa giełda kryptowalut na świecie

Chyba każdy słyszał o tej platformie. Binance zajmuję pierwsze miejsce w światowym rankingu giełd kryptowalut. Posiada bazę ponad 380 monet z możliwością handlu do różnych par.
Platforma oferuje zarówno wersję podstawową jak i zaawansowaną. Główna różnica polega na tym, że wersja zaawansowana posiada w swojej ofercie bardziej dogłębną analizę techniczną wartości kryptowalut.

Widok podstawowy ma przyjazdy interfejs i jest dobrze rozplanowany. Aktualne ceny znajdują się po lewej stronie, po środku zostały uwzględnione wykresy wraz z polami kupna i sprzedaży. Po prawej stronie znajduje się historia transakcji rynkowych (dokonywanych przez innych) oraz twoich.

Zarejestruj się na Binance tutaj

Sprawdź strategie inwestowania w kryptowaluty – jak inwestować w kryptowaluty?

Jak się zarejestrować na Binance?

Chcąc skorzystać z usług oferujących przez giełdę, będziesz musiał najpierw założyć konto. Cały proces jest szybki i prosty:

Tutaj od razu dodam kilka słów. Weryfikacja tożsamości dla niektórych może wydawać się podejrzana, jednak jest to procedura z góry narzucona przez Państwa w których się operuje. Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo i zapobieganie ryzyka związanego m.in z terroryzemm lub praniem brudnych pieniędzy. Dzięki weryfikacji giełda wie, że ma do czynienia z realną osobą

  • Zasilasz konto

Jak zasilić konto na binance?

Konto zasilisz w bardzo prosty sposób – z panelu głównego wybierz opcję

Następnie zaznacz opcje “Karta kredytowa/debetowa” pojawi Ci się następujące okno:

Nie ma tam opcji PLN, więc twój bank automatycznie przekonwertuje środki na euro i pojawią się one na giełdzie w przeliczniku do interesującej Cię kryptowaluty. Jeśli robisz zakupy pierwszy raz to na tym etapie będziesz jeszcze musiał dodać dane twojej karty kredytowej.

Jak sprawdzić stan swojego portfela na Binance? 

W górnym panelu zaznacz opcje Portfel -> Przegląd portfela. Pojawi Ci się ekran ze wszystkimi informacjami dotyczącymi twoich pozycji:

Teraz, mając założone konto możesz handlować lub kupować interesujące monety. Pamiętaj o doborze odpowiedniej strategii inwestycyjnej. W tym artykule przedstawiłem najbardziej popularne opcje.

Gdzie kupić kryptowaluty – ZONDA (Największa polska giełda)

Gdzie kupić kryptowaluty - Zonda

Polska giełda kryptowalut która przede wszystkim jest wygodna dla początkujących użytkowników.  Zonda powstała w 2014 roku i przez dłuższy czas miała siedzibę w Katowicach. Pierwotnie z nazwą Bitbay – jednak firma przeszła rebranding i została zarejestrowania w Estonii gdzie spełniła wszystkie wymagania licencyjne.

Na Zondzie tak jak w przypadku Binance mamy do wyboru wiele par walutowych:

BTC/PLN, BTC/EUR, BTC/USD, ETH/PLN, ETH/EUR, ETH/USD, ETH/BTC, BCC/PLN, BCC/EUR, BCC/USD, BCC/BTC, BTG/PLN, BTG/EUR, BTG/USD, BTG/BTC, LTC/PLN, LTC/EUR, LTC/USD, LTC/BTC, DASH/PLN, DASH/EUR, DASH/USD, DASH/BTC, LSK/PLN, LSK/EUR, LSK/USD, LSK/BTC, GAME/PLN, GAME/EUR, GAME/USD oraz GAME/BTC.

Przy walutach FIAT mamy opcję wyboru PLN, a także EUR, USD i GBP.

Daje to szerokie możliwości zakupowe, interfejs użytkownika jest bardzo przyjazny a w razie napotkanych problemów mamy możliwość skorzystania z supportu na czacie.

Jak założyć konto na Zonda?

  1. Przejdź na stronę Zonda – zarejestruj się tutaj
  2. Wybierz opcje rejestracji za pomocą e-mail
  3. Zaakceptuj zgody
  4. Przejdź na maila w celu aktywacji konta
  5. Zaloguj się za pomocą loginu, hasła, kodu bezpieczeństwa
  6. Przejdź przez etap wyboru kraju i waluty
  7. Stwórz konto

Panel jak widać jest bardzo intuicyjny, po lewej stronie mamy rozwijane główne menu gdzie przejdziemy do interesujących nas opcji. Mamy również umieszczone aktualne ceny kryptowalut w odniesieniu do wybranej waluty. Dokonasz tutaj transakcji kupna i sprzedaży a także sprawdzisz historie twoich ofert i otwartych zleceń.

Jak zasilić konto na Zondzie 

Przejdź do zakładki “portfele” po lewej stronie. Zaznacz walutę PLN i wybierz opcję wpłaty. Wybierając kartę lub płatności ZEN środki na giełdzie pojawią się natychmiastowo.

Gdzie kupić kryptowaluty - zonda

buyantibiotics24.net

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić kryptowaluty – z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę dwie powyższe opcje. Są to 2 najpopularniejsze giełdy na których operuje większość użytkowników z naszego kraju. Polecam też dołączyć do grup na Facebooku np. https://www.facebook.com/groups/zondaglobalpolska 
gdzie będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi platformy.

Categories

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *